fbpx
Kuidas valida hooldekodu?

09/06/2023 at 10:24 ·

Kuidas valida hooldekodu?

Hooldekodu valimine on oluline otsus, mis nõuab hoolikat kaalumist. Õige hooldekodu võib pakkuda eakatele turvalist ja mugavat elukeskkonda, samas kui kehva teenust pakkuv asutus võib põhjustada ärevust ja tervisliku seisundi järsku halvenemist. Hooldekodu valimisel tuleb arvestada mitme teguriga ja igaüks neist tuleks hoolikalt läbi mõelda, et langetada teadlik otsus.

Hind ja selles sisalduv

Hooldekodude hinnad on erinevad ja samamoodi erineb hinnas sisalduv teenus. Eakatekodu valimisel tutvu hoolikalt teenuse kirjeldusega ning pööra tähelepanu Sinu jaoks olulistele faktoritele. Kas teenuse hinnas sisalduvad baasravimid, pesu pesemise teenus või inkontinentsustooted (mähkmed jms)? Tutvu Lossipargi eakatekodu hinnakirjaga lähemalt siin.

Klientide ja hooldaja suhtarv

Üks olulisemaid tegureid, mida hooldekodu valimisel arvestada, on töötajate arv ühes vahetuses. Madal suhtarv tähendab, et ühe hooldaja kohta on vähem elanikke, mis omakorda tähendab paremat ja personaalsemat teenust. Lossipargi eakatekodus on ca 12 klienti ühe hooldaja kohta.

Personali koolitustase

Oluline on silmas pidada hooldekodu töötajate koolitustaset ja kvalifikatsiooni. Hooldajatel peaks olema vastav kvalifikatsioon ja kutsetunnistus, et tagada erinevate vajadustega eakatele parim keskkond. Nõuetekohaselt koolitatud personal aitab tagada elanike turvalisuse ja heaolu.

Turvaline hoov

Turvaline õu on oluline eakatele, kellele meeldib õues aega veeta. Hoov peaks olema korralikult hooldatud ja seal ei tohiks olla võimalikke ohte või takistusi, mis võivad põhjustada õnnetusi. Jalutamiseks ja värske õhu nautimiseks pakub Lossipargi eakatekodu 3,2 hektarit looduslikult kaunist aiaga piiratud hooviala.

Vabaaja tegevused

Erinevad vabaaja tegevused pakuvad eakatele võimalust tulla välja igapäevasest rutiinist, hoides neid sotsiaalsete ja aktiivsetena. Usume, et igas päevas peaks olema killuke rõõmu ja lusti. Lossipargi eakatekodus on selleks olemas suur kontserdisaal, kus käivad tihti esinemas ansamblid, laulu- ja tantsulapsed jt esinejad.

Olemas on ka tegevusjuhendajad, kes toetavad elanike aktiivsust ja iseseisvust. Nad motiveerivad ja julgustavad elanikke osalema füüsilistes tegevustes ja seltskondlikel üritustel, mis parandavad nende üldist heaolu.

Eakate jaoks, kes naudivad aiatööd, oleme loonud hobiaia. Aiandus pakub eesmärgi- ja saavutustunnet ning on ka suurepärane viis teiste elanikega suhtlemiseks. 

Kohapealsed teenused

Hooldekodu valimisel tasub kontrollida, milliseid lisateenuseid kohapeal pakutakse. Näiteks on Lossipargi eakatekodus olemas juuksur, tänu millele ei pea meie elanikud eluks vajaliku teenuse saamiseks kaugele sõitma. Läheduses asub ka pood, mida meie hoolealused tihti meelepärase kauba ostmiseks külastavad. 

Arst

Kas kohalik perearst on valmis kliente oma nimistusse lisama? Perearst külastab Lossipargi eakatekodu regulaarselt, et jälgida elanike tervist ja tagada, et kõik meditsiinilised vajadused saaksid õigeaegselt lahendatud. Kohaliku perearsti nimistus olevate klientide jaoks pikendatakse retsepte ja tellitakse ravimid, mis võtab meie klientide õlult ühe kohustuse vähemaks. 

Read more 0

Mida toob kaasa 2023. aasta hooldereform?

13/04/2023 at 13:23 ·

Mida toob kaasa 2023. aasta hooldereform?

Kes peab maksma hooldekodu eest? Kui suur on hooldekodu kohamaksu toetus? Iga muudatusega käib kaasas omajagu segadust ja info otsimist. Räägime lihtsalt ja lühidalt, kuidas muutub 2023. aastal hooldekodu teenuse eest tasumise kord.

Millal jõustub hooldereform?

Riigikogu võttis 2022. aastal vastu sotsiaalhoolekande seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduseelnõu, mis jõustub 2023. aasta 1. juulist. See muudab hooldekodukoha soodsamaks ning parandab üldhooldusteenuse kvaliteeti. 

Mida tähendab hooldereform pensionäridele ja nende lähedastele?

Hooldekodureformi tulemusena katab keskmine pension hooldekodu koha maksumuse. See muudab eakatekodu teenuse klientidele soodsamaks, säästes teenuse saajale aastas tuhandeid eurosid. 

Kui varasemalt pidi eakatekodu teenuse eest tasuma pensionär ja tema lähedased, siis nüüdsest hüvitab hooldustöötajate kulud kohalik omavalitsus. Teenuse saaja tasuda jäävad vaid majutus- ja toitlustuskulud jm teenuse osutamisega seotud kulud. Keskmisest vanaduspensionist madalama sissetuleku saajatele hüvitab kohalik omavalitsus osaliselt ka nende majutus- ja toitlustuskulud. 

Piirangud

Hooldekodude kohatasud on erinevad ning omavalitsused võivad hoolduskulude tasumisele seada piirmäära. Kuigi piirmäär ei mõjuta hooldekodu valimist, siis võib see summa olla ebapiisav kõigis hooldekodudes hoolduskulude katmiseks. Piirmäärast ülejääv osa tuleb tasuda teenuse saajal.

Kui suur on hüvitatav kulu Lossipargi eakatekodus?

Lossipargi eakatekodu prognoositav hüvitatava kulu suurus on 685-735 €/kuus. Teenuse saajale jääb seega tasuda 365-615 €/kuus, mille katab keskmine pension. Hüvitatava kulu suurus sõltub kliendi hooldustasemest. 

Erinevate hooldustasemete ja nende maksumuse kohta loe täpsemalt siit.

Read more 0